Porovnejte možnosti léčby

Favorite

Porovnejte možnosti léčby

Porovnejte své možnosti, jak porazit rakovinu prostaty

Na základě celosvětových zkušeností a dlouhodobých výsledků u léčených pacientů je zřejmé, že pacienti po protonové léčbě si v porovnání s ostatními možnostmi léčby zachovávají vysokou kvalitu života.

Návrat nemoci

Pochopitelně nejzávažnější obavou pacienta je, zda se může nemoc vrátit. Protonové centrum v Praze sledovalo v průběhu několika let pacienty po protonové léčbě karcinomu prostaty. Výsledky prokázaly, že 5 let po léčbě je 97 % pacientů s nízce rizikovým karcinomem prostaty vyléčeno a nedošlo u nich ke zvýšení PSA (neboli prostatického antigenu).*

Pravděpodobnost vyléčení rakoviny prostaty pro různá stádia onemocnění

Po protonové léčbě se vyléčí 97 % pacientů s nízce rizikovým karcinomem prostaty a 90 – 95 % pacientů se středně rizikovým karcinomem.

Inkotinence

Inkontinence je nedobrovolný únik menšího množství moči, který je pro pacienta společenským i hygienickým problémem. Pro aktivního muže je trvalé nošení inkontinenčních pomůcek problémem zásadním. V případě protonové léčby je riziko minimalizované na pouhé 1 %. (* Zdroj: https://www.ptc.clinic/wp-content/uploads/2021/06/ultrahypofracionovany-rezim_ca-prostaty.pdf)

Riziko inkotinence pro různé druhy léčby rakoviny prostaty.

Impotence

Na základě zkušeností a dlouhodobých výsledků je zřejmé, že pacienti po protonové léčbě mají mnohonásobně vyšší kvalitu života než ti, kteří podstoupili operaci. Po operaci je porucha erekce velmi častá a vyskytuje se u 70 – 100 %. Pro každého muže je toto enormně vysoké riziko po operaci z psychologického hlediska velkou komplikací a má obrovský vliv na jeho budoucí život. (** Zdroj: https://www.cus.cz/pro-pacienty/diagnozy/karcinom-prostaty/, https://uroweb.org/guidelines/prostate-cancer/chapter/treatment)

Riziko impotence po protonové léčbě a operaci

© Proton Therapy Center 2024. Všechna práva vyhrazena. | Zpracování osobních údajů

+420 222 999 000